Контакти

пров. Ахтирський, 7
бізнес-центр "Форум", м. Київ

Ми готові комунікувати. Напишіть нам.

Раптова зупинка серця – спонтанна, неочікувана втрата функції серця, дихання та свідомості. Це захворювання відрізняється від серцевого приступу, який провяляється коли блокується частина кровотоку в серці. Проте серцевий приступ може викликати порушення провідності міокарду, які призводять до спонтанної зупинки серця.

Перикардит – набряк і подразнення перикарда, тонкої мішковидної мембрани, що оточує серце. Перикардит часто викликає біль у груді, а іноді й інші симптоми. Гострий біль в груді, пов’язаний з перикардитом, виникає, коли подразнені слої перикарда втираються один в один.

Перикардит зазвичай починається раптово, але не триває довго. Коли симптоми розвиваються поступово або зберігаються, перикардит вважається хронічним.

Більшість випадків легкі і зазвичай поліпшуються самі по собі. Лікування в більш важких випадках може включати медикаменти і, рідко, хірургічне втручання. Рання діагностика і лікування можуть допомогти знизити ризик віддалених ускладнень перикардиту.

Cимптоми

Перикардит має різні типи класифікації, в залежності від характеру симптомів і тривалості симптомів. Гострий перикардит зазвичай триває менше трьох тижнів. Безперервний перикардит триває від чотирьох до шести тижнів, але менше трьох місяців і є безперервним.

Перикардит описується як рецидивний, якщо він виникає приблизно через чотири-шість тижнів після епізоду гострого перикардиту з безсимптомним інтервалом між ними. Перикардит вважається хронічним, якщо симптоми тривають довше трьох місяців.

Якщо у вас гострий перикардит, найбільш поширеним симптомом є гострий, колючий біль в грудях за грудиною або в лівій частині грудей. Тим не менш, деякі люди з гострим перикардитом описують біль в грудях як тупу, хворобливу або схожу на тиск, і з різною інтенсивністю.

Біль гострого перикардиту може поширитися на ліве плече і шию. Він часто посилюється, коли ви кашляєте, лягайте або глибоко вдихаєте. Сидіння і нахил вперед часто можуть полегшити біль. Іноді буває важко відрізнити біль в перикарді від болю, що виникає при серцевому нападі.

Хронічний перикардит зазвичай пов’язаний з хронічним запаленням і може привести до утворення рідини навколо серця (випіт перикарда). Найбільш поширеним симптомом хронічного перикардиту є біль в грудях.

В залежності від типу, ознаки та симптоми перикардиту можуть бути такими:

 • Гострий пронизливий біль у грудях по центру або лівій стороні грудей, який, зазвичай, посилюється на вдоху
 • Задишка при нахилі
 • Прискорене серцебиття
 • Низька лихоманка
 • Загальне відчуття слабкості, втоми або нудоти
 • Кашель
 • набряк ніг або живота

Коли слід звертатись до лікаря

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо у вас з’являться нові симптоми болю в грудях.

Багато симптомів перикардиту схожі на симптоми інших захворювань серця і легенів. Чим раніше вас оцінять, тим швидше ви зможете отримати правильний діагноз і лікування. Наприклад, хоча причиною гострого болю в грудях може бути перикардит, первісною причиною міг бути серцевий напад або тромб у легенях (тромбоемболія легеневої артерії).

Причини

У нормальних умовах двошаровий перикардіальний мішок, навколишній ваше серце, містить невелику кількість змазує рідини. При перикардиті мішечок запалюється, і в результаті тертя від запаленого мішка виникає біль у грудях.

Причину перикардиту часто важко визначити. У більшості випадків лікарі не можуть визначити причину (ідіопатичну) або запідозрити вірусну інфекцію.

Перикардит може також розвинутися незабаром після серйозного серцевого нападу через роздратування основний пошкодженого серцевого м’яза. Крім того, відстрочена форма перикардиту може виникнути через кілька тижнів після серцевого нападу або операції на серці.

Цей відстрочений перикардит відомий як синдром Дресслера. Синдром Дресслера можна також назвати синдромом постперікардіотоміі, синдромом інфаркту міокарда і синдромом посткардіальной травми.

Інші причини перикардиту включають в себе:

 • Системні запальні захворювання. Вони можуть включати вовчак та ревматоїдний артрит
 • Травма. Пошкодження вашого серця або грудей може статися в результаті автомобільного або іншого нещасного випадку
 • Інші порушення здоров’я. Вони можуть включати ниркову недостатність, СНІД, туберкульоз і рак
 • Певні ліки. Деякі ліки можуть викликатиперикардит, хоча це незвично

Ускладнення

Ускладнення перикардиту можуть включати в себе:

Констриктивному перикардит. Хоча це рідкість, у деяких людей з перикардитом, особливо з тривалим запаленням і хронічними рецидивами, може розвинутися постійне потовщення, рубцювання і скорочення перикарда. У цих людей перикард в значній мірі втрачає свою еластичність і нагадує жорсткий чохол, щільно прилягає до серця, який не дозволяє серцю працювати належним чином. Цей стан називається звуженням перикардиту і часто призводить до сильного набряку ніг і живота, а також до задишки.

Тампонада серця. Коли в перикарді накопичується занадто багато рідини, може розвинутися небезпечний стан, зване тампонадой серця. Надлишок рідини тисне на серце і не дозволяє йому правильно заповнитися. Це означає, що менше крові залишає серце, що викликає різке падіння кров’яного тиску. Тампонада серця може привести до летального результату, якщо її не лікувати вчасно.

Рання діагностика і лікування перикардиту зазвичай знижує ризик віддалених ускладнень.

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *