Контакти

пров. Ахтирський, 7
бізнес-центр "Форум", м. Київ

Ми готові комунікувати. Напишіть нам.

Лікарня Феофанія спільно з українською ІТ компанією Selenium Health та HL7 Україна випустила мобільний додаток для визначення ризику захворювання людини на коронавірусну хворобу COVID-19.

“На даному етапі, Світ дуже мало знає про це захворювання. І, ми бачимо, що різні люди по різному реагують на його прояви. Доведеного ефективного лікування немає. Вакцини також немає. А невідоме породжує страх. В таких умовах дуже важливо отримати якомога більше інформації про захворювання COVID-19: його найбільш характерні симптоми, які супутні захворювання спричиняють тяжке протікання хвороби та ускладнення, хто з людей більш схильний до розвитку ускладнень. Потрібно максимально задіяти можливості обміну медичними знаннями та інформацією”, – розповів головний лікар лікарні Феофанія – Ігор Семенів.

В основі додатку CORONAVIRUS-Діагностика є математична модель та технології штучного інтелекту. Штучний інтелект здійснює акустичний аналіз кашлю, а також оцінку візуальних ознаки хвороби.

Коронавірус SARS-CoV-2 вражає дихальну систему хворого, є сподівання, що ознаки дистресу, які він викликає, можуть відбиватися в голосі. Тому акустичні записи будуть проаналізовані та пропущені через машинне навчання.

“Кожен користувач додатку робить свій вклад в боротьбу з COVID-19 адже чим більше даних проаналізує система, тим точніше будуть прогнози та розрахунки”, – зазначив керівник центру комп’ютерних технологій у медицині лікарні – Андрій Крилов.

Дослідження покликано допомогти у прогнозуванні розповсюдження та виникнення нових осередків COVID-19. Воно надає можливість науковцям-медикам визначити найбільш характерні прояви COVID-19 та їх взаємний зв’язок.

«Завдяки анкетуванню, яке проводиться в додатку, можливо прогнозувати розповсюдження коронавірусу (COVID-19); будуть підвищені рівні готовності медичних закладів та покращені способи реагування на епідемію», – прокоментував заступник головного лікаря – Андрій Строкань.

Розробники впевнені, що спеціалісти, ґрунтуючись на досвіді дослідження, зможуть швидше підбирати та застосовувати правильні схеми лікування.

Кожен, хто має смартфон може приєднатися до дослідження. Після проходження тесту користувачу доступна карта поширення коронавірусу в Світі.

Це перший подібний мобільний додаток для платформ Android та iOS. CORONAVIRUS-Діагностика пройшов ретельну перевірку від Google та Apple на відповідність вимогам безпеки медичної інформації.

Навіть якщо користувач почувається добре – його участь в анкетуванні допоможе дослідженню, та сприятиме стриманню COVID-19 в Україні.

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *