Контакти

пров. Ахтирський, 7
бізнес-центр "Форум", м. Київ

Ми готові комунікувати. Напишіть нам.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив про припинення медичної реформи в тому вигляді в якому вона відбувалась. Новий очільник міністерства посилався на доручення Президента України Володимира Зеленського – провести зміни в медичній реформі.

Він пообіцяв, що незалежно від того які договори уклало НСЗУ всі медичні заклади отримають фінансування не менше ніж в 2019 році.

“Медреформа у тому вигляді, в якому ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Усе це – через дефіцит фінансування. Насправді це не передбачає нічого доброго ані для медиків, ані для пацієнтів. Ми не допустимо цієї несправедливості! Це не означає, що ми збираємося згортати реформу. Навпаки, її треба реалізовувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені при її плануванні помилки. Вже цьогоріч усі медичні заклади мають отримати фінансування не менше, ніж торік. Потрібне підвищення зарплат лікарям та середньому медичному персоналу другої та третьої ланки — це понад 400 тисяч медиків”.

Максим Степанов

За це також висловився голова комітету Верховної ради Михайло Радуцький.

Ми бачимо, що у влади немає чіткого бачення розвитку медичної галузі і її різко розвертають з одного боку в інший.

Головним закупівельником медичних послуг для населення залишиться Національна служба здоров’я України. З 1 червня будуть додатково фінансуватися такі пакети:
•    первинна медична допомога;
•    екстрена медична допомога;
•    гострий інфаркт міокарда;
•    гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах;
•    4 пакети для лікування COVID-19;

“Для того, щоб підвищити зарплати 435 тисячам медиків, необхідно додатково виділити 11 млрд грн, і це буде зроблено з 1 липня 2020 року за рахунок державного бюджету України”.

Максим Степанов
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *